Jednou vetou

Berlínska polícia zasahovala proti výtržníkovi v Dóme

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Mužom, ktorý v nedeľu ohrozoval návštevníkom v Berlínskom dóme a spôsobil tam paniku, bol 53-ročný Rakúšan, informovala agentúra DPA. Polícia spresnila, že policajná hliadka proti výtržníkovi použila strelnú zbraň, pričom ho zranila na nohy. Vážne zranenia utrpel aj jeden policajt. Oboch zranených previezli do nemocnice, uviedol pre DPA policajný hovorca Winfrid Wenzel. Ich životy nie sú ohrozené, ale stav policajta je vážny.

Podľa agentúry DPA, ktorá sa odvolala na policajné zdroje, muž vyzbrojený nožom pôsobil zmäteným dojmom.  Hovorca Wenzel informoval, že muž vstúpil do Dómu a v oblasti oltára sa začal oháňať nožom. Zamestnanci katedrály následne privolali políciu a evakuovali desiatky návštevníkov.

V čase incidentu – v nedeľu popoludní – sa v katedrále nachádzalo asi sto ľudí, dodala polícia na svojom twitterovom konte.  Nedeľné večerné modlitebné zhromaždenie v chráme bolo zrušené, dodala DPA.  Motív činu zatiaľ nie je jasný. Polícia zatiaľ uviedla len to, že teroristický či islamistický motív nateraz nie je možné potvrdiť.

Na letisku v Hamburgu zrušili do konca dňa všetky prílety a odlety

Okolie Berlínskeho dómu polícia uzavrela. Na mieste činu zasahovali dve sanitky a boli tam vyslané aj policajné vyšetrovacie tímy. Očitým svedkom incidentu bola poskytnutá psychologická pomoc. Berlínska katedrála sa nachádza na Ostrove múzeí na rieke Spréva a neďaleko od námestia Alexanderplatz. V nedeľu sa v tejto atraktívnej časti Berlína pohybuje obzvlášť veľa turistov i miestnych obyvateľov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia