Jednou vetou

V Temži spozorovali Bieluhu žltobielu

Takéto zábery na Bieluhu žltobielu sa podarilo natočiť v Británii.

TASR

V rieke Temža neďaleko britskej metropoly Londýn spozorovali v utorok zriedkavého morského cicavca - bieluhu žltobielu. Veľrybu ako prvý spozoroval ekológ a ornitológ Dave Andrews, ktorý uviedol, že sa kŕmila pri člnoch v okolí mesta Gravesend v anglickom grófstve Kent. Informovala o tom agentúra AP.

Cicavca následne natočili médiá pomocou vrtuľníkov. Britské úrady zároveň ľudí požiadali, aby sa k bieluhe nepribližovali.

Organizácia pre ochranu veľrýb a delfínov (WDC) uviedla, že bieluha žltobiela je známa svojím charakteristickým bielym zafarbením a zvyčajne sa vyskytuje viac na severe.

Lesný požiar v Chorvátsku si vyžiadal evakuáciu desiatok ľudí

„Bieluhy žltobiele obývajú studené, arktické vody pri Grónsku, Špicbergoch a v Barentsovom mori… V minulosti ich bolo pri britskom pobreží spozorovaných asi len okolo 20, k výskytom však došlo pri grófstve Northumberland, Severnom Írsku či Škótsku,“ informovala.

Britská Kráľovská spoločnosť na ochranu zvierat pred krutosťou (RSPCA) uviedla, že situáciu sleduje v spolupráci s ďalšími odborníkmi, pričom na miesto vyslala bádateľov. Dodala, že je pripravená bieluhe poskytnúť pomoc, ak ju o to úrady požiadajú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia