Jednou vetou

Biely dom nepustil novinárov na spoločnú večeru Trumpa a Kim Čong-una

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Biely dom odmietol v stredu novinárom agentúr Reuters, AP a Bloomberg účasť na spoločnej večeri prezidenta USA Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una. Informovala o tom agentúra Reuters.

Počas úvodného stretnutia sa spravodajca Reuters Jeff Mason Trumpa opýtal, čo chce na summite dosiahnuť a či upustil od svojej požiadavky na denuklearizáciu Severnej Kórey. Trump na druhú otázku odvetil „Nie“.

Novinár agentúry AP Jonathan Lemire sa potom Trumpa opýtal, či očakáva, že sa mu podarí ukončiť „kórejskú vojnu“. Trump odpovedal: „To sa uvidí.“

Donald Trump a Kim Čong-un sa zišli v Hanoji na svojom druhom summite

Novinárov následne vyviedli z miestnosti a hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová oznámila, že na večeru Trumpa a Kim Čong-una budú mať prístup len fotografi. Nakoniec umožnili účasť jednému novinárovi z tlačených médií a jednému z rozhlasu.

Sandersová toto rozhodnutie zdôvodnila tým, že v dôsledku „citlivej povahy rokovaní sme vstup novinárov obmedzili na menšiu skupinu“.

Biely dom však predtým uviedol, že prístup na stretnutie bude mať 13 novinárov, ktorí prezidenta Trumpa sprevádzajú na každom jeho stretnutí.

Môže vás zaujímať

Kampane Trumpa a Bidena sa stali terčmi hackerov, tvrdí Google