Jednou vetou

Biely dom vyjadril Rusku sústrasť po zrútení lietadla pri Moskve

Ruský prezident Vladimír Putin a americký prezident Donald Trump

Foto: archívne, TASR/AP

Biely dom vyjadril v mene Spojených štátov sústrasť rodinám obetí a ruskému ľudu po zrútení dopravného lietadla, pri ktorom v nedeľu pri Moskve zahynulo všetkých 71 ľudí na palube.

Hovorkyňa Bieleho domu v nedeľu uviedla, že USA sú hlboko zarmútené tragickou smrťou všetkých na palube letu spoločnosti Saratovské aerolínie č. 703.

„Vyjadrujeme našu sústrasť rodinám tých, ktorí prišli o život, a obyvateľom Ruska,“ citovala vyhlásenie hovorkyne agentúra AP.

Havarovali hneď po štarte

Lietadlo typu An-148 so 65 pasažiermi a šiestimi členmi posádky havarovalo popoludní miestneho času niekoľko minút po štarte z moskovského letiska Domodedovo, odkiaľ malo letieť do mesta Orsk v Orenburskej oblasti na juhu európskej časti Ruska.

Pohotovostní pracovníci aj po príchode noci pokračovali v prehľadávaní zasneženej oblasti obci Stepanovskoje, kam sa stroj zrútil. Piloti podľa vyšetrovateľov nehlásili pred tragédiou žiadne technické problémy.

Našli čiernu skrinku

Štátna ruská agentúra Tass informovala, že jednu z tzv. čiernych skriniek lietadla našli. Nespresnila však, či ide o zapisovač letových údajov alebo záznamník hovorov v kokpite.

Hovorca gubernátora Orenburskej oblasti podľa agentúry Interfax uviedol, že všetci pasažieri boli na základe predpokladov miestnych úradov obyvateľmi práve tejto oblasti ležiacej pri hranici s Kazachstanom.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba