Jednou vetou

Bilancia obetí havárie rýchlovlaku stúpla na 7 mŕtvych a 46 zranených

Na videosnímke pohľad na miesto havárie vysokorýchlostného vlaku 13. decembra 2018 v Ankare.

foto: TASR/AP

Na najmenej sedem mŕtvych a 46 zranených stúpla bilancia havárie vysokorýchlostného vlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok ráno pri tureckej metropole Ankara. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na úrad ankarského guvernéra.

Medzi mŕtvymi je aj strojvodca vlaku. Spomedzi 46 zranených sú traja vo vážnom stave. Pôvodná bilancia hovorila o štyroch mŕtvych a 43 zranených.

Turecko si založilo vlastnú vesmírnu agentúru

Vlak vrazil do nadjazdu pre chodcov na železničnej stanici pri Ankare a najmenej dva vozne súpravy sa vykoľajili. Vlak smeroval z Ankary do približne 260 kilometrov vzdialeného mesta Konya, ktoré sa taktiež nachádza v strednej časti Turecka.

Podľa miestnych úradov sa vlak najskôr zrazil s lokomotívou, ktorá kontrolovala stav železníc. Potom vrazil do nadjazdu pre chodcov, ktorého časť sa následkom kolízie zrútila. Na mieste zasahovali záchranári, ktorí vyslobodzovali cestujúcich z poškodených vozňov.

Zomrel demonštrant z hnutia žltých viest – zrazil ho kamión

K havárii, ktorej príčina nebola bezprostredne známa, došlo približne o 06.30 h miestneho času (04.30 h SEČ). Vyšetrovaním okolností nehody boli poverení traja prokurátori.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia