Jednou vetou

Bilancia útoku v Štrasburgu: Traja mŕtvi a 13 zranených

Stopy krvi sú na kockách na ulici v Štrasburgu v stredu 12. decembra 2018 po utorňajšom útoku na vianočných trhoch

foto: TASR/AP

Utorkový útok v Štrasburgu si podľa najnovšej bilancie vyžiadal troch mŕtvych a 13 zranených.

Zrevidované údaje zverejnila v stredu predpoludním tamojšia prefektúra, pričom však nevysvetlila, prečo krátko predtým informovala o dvoch obetiach a 14 zranených. Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner v stredu na tlačovej konferencii o 02.00 h SEČ informoval o troch obetiach.

Útočník zo Štrasburgu bol väznený vo Francúzsku, Nemecku i Švajčiarsku

Páchateľovi sa podarilo uniknúť z miesta činu, ktorý sa odohral na ulici v blízkosti vianočných trhov v historickom jadre Štrasburgu. Pátra po ňom teraz niekoľko stoviek príslušníkov bezpečnostných zložiek. Medzičasom sa objavili dohady, že páchateľ by sa mohol skrývať v susednom Nemecku.

Predstaviteľ policajných odborov Fabrice Poli však v rozhovore pre portál RTL uviedol, že je to málo pravdepodobné.
Vysvetlil, že pohraničná polícia krátko po čine vyslala hliadky k mostom cez rieku Rýn, aby zablokovali hranicu medzi Francúzskom a Nemeckom. Podľa názoru Poliho sa strelec zo Štrasburgu „teoreticky nemal ako dostať do Nemecka“.

V slovenských mestách budú posilnené policajné hliadky

Podozrivý je na úteku, ale úradom je známy – podľa nich ide o osobu so záznamom v registri trestov a údajne napojenú na extrémistov a radikálov.

Polícia má muža na zozname sledovaných osôb. Podľa dvoch rôznych, anonymných bezpečnostných zdrojov má byť strelcom 29-ročný Chekatt Chérif zo Štrasburgu a polícia ho chcela ešte v utorok ráno zatknúť, nebol však v mieste svojho bydliska. Policajti našli v jeho dome výbušninu a strelnú zbraň.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia