Jednou vetou

Boeing 787 presmerovali po správach o dyme v kokpite na Novú Kaledóniu

Ilustračné foto

Foto: Wikimedia

Po správach o dyme vychádzajúcom z kokpitu presmerovali v pondelok lietadlo Boeing 787-900 spoločnosti United Airlines na Novú Kaledóniu, francúzske zámorské územie v Tichom oceáne. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra AFP.

Americké lietadlo s 256 cestujúcimi na palube, ktoré smerovalo z austrálskeho Melbourne do kalifornského Los Angeles, pristálo bezpečne na letisku La Tontouta v novokaledónskom hlavnom meste Nouméa.

Čierne skrinky naznačujú podobnosti medzi haváriami Boeingov 737 MAX 8

„Pasažieri vystupujú (z boeingu) pokojne,“ uviedol predstaviteľ miestnej obchodnej komory, ktorá letisko prevádzkuje.

Havária lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines, pri ktorej 20. marca zahynulo 157 ľudí vrátane štyroch Slovákov, viedla k zastaveniu používania lietadiel typu Boeing 737 MAX 8 po celom svete. Stroj rovnakého typu spoločnosti Lion Air sa zrútil aj vlani v októbri v Indonézii, kde prišlo o život 189 ľudí, čo vyvolalo otázky v súvislosti s overovaním bezpečnosti modelu 737 MAX 8.

Boeing dokončuje aktualizáciu stabilizačného systému po havárii v Etiópii

Webová stránka Nouvelles-Caledoniennes informovala, že v kabíne lietadla United Airlines automaticky vypadli kyslíkové masky.

Miestna rozhlasová stanica RRB uviedla, že nikto neutrpel zranenia, pričom všetci cestujúci strávia noc v meste Nouméa, 2700 kilometrov severovýchode od Melbourne.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia