Bolsonaro chce, aby sa veľvyslancom v USA stal jeho syn

Jair Bolsonaro

foto: TASR/AP

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zvažuje, že svojho syna Eduarda nominuje do funkcie veľvyslanca vo Washingtone. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Bolsonarov syn Eduardo, ktorý je poslancom brazílskeho parlamentu, svojho otca v marci sprevádzal počas jeho súkromného stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom na diplomatickej návšteve Washingtonu.

Brazílsky súd zakázal oslavy výročia vojenského prevratu, nariadené Bolsonarom

„Podľa môjho názoru by (Eduardo) bol tým správnym človekom a našu misiu vo Washingtone by zastupoval vynikajúco,“ uviedol Bolsonaro vo štvrtok pred novinármi. Dodal, že rozhodnutie je na jeho synovi, ktorý by sa musel vzdať svojho mandátu v Kongrese a získať potrebný súhlas Senátu.

Eduardo – jeden zo štyroch prezidentových synov – povedal, že oficiálnu ponuku ešte nedostal, ak sa tak však stane, prijme ju.

V Seville zatkli vojaka z brazílskej delegácie, v batožine mal drogy

„Ak ma prezident touto misiou poverí, budem pripravený vzdať sa svojho (poslaneckého) mandátu,“ povedal. „Hovorím po anglicky, španielsky, zvolili ma rekordným počtom hlasov, som predsedom komisie pre zahraničné vzťahy… Som presvedčený, že tieto predpoklady vypovedajú o mojej kvalifikácii,“ vyhlásil.

Prezident svoj úmysel vymenovať Eduarda Bolsonara za ambasádora v Spojených štátoch ohlásil deň po jeho tridsiatych piatich narodeninách, ktoré oslávil 10. júla. Tento vek je totiž minimálnou vekovou hranicou, ktorú musia dosiahnuť kandidáti na veľvyslancov Brazílie.

 

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie