Jednou vetou

Boris Johnson by bol skvelým premiérom Británie, uviedol Trump

Boris Johnson

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že bývalý britský minister zahraničných vecí Boris Johnson by bol "skvelým" premiérom, ktorý by na tomto poste nahradil Theresu Mayovú, uviedla agentúra AFP.

Trump to povedal pred začiatkom svojej pondelkovej oficiálnej návštevy Veľkej Británie, kedy sa má stretnúť s Mayovou.

Boris Johnson sa bude uchádzať o post šéfa konzervatívcov

Mayová má 7. júna rezignovať na premiérsky post kvôli neúspechu dosiahnuť dohodu, ktorá by vyviedla Britániu z Európskej únie.

Keď sa Trumpa britský bulvárny denník The Sun opýtal na jeho názor na 12 kandidátov, ktorí by ju mohli nahradiť, odpovedal: „Myslím, že Boris [Johnson] by odviedol veľmi dobrú prácu. Myslím, že by bol skvelý.“

Americký prezident skonštatoval, že Johnson sa mu vždy páčil. „Neviem, či bude vybraný, ale myslím, že je to veľmi dobrý chlapík a veľmi talentovaný človek,“ povedal. Dodal, že viaceré kandidáti Konzervatívnej strany ho požiadali o podporu v kampani, no ich mená neuviedol.

Mayová politicky neodhadla náladu svojej krajiny ani strany, tvrdí Farage

Trump v rozhovore pre The Sun tiež zopakoval svoju kritiku spôsobu, akým Mayová viedla rokovania o Brexite. Británia podľa neho dovolila EÚ držať všetky karty.

„Je veľmi ťažké hrať, keď jedna strana drží v rukách všetky tromfy,“ skonštatoval. „Povedal som Therese [Mayovej], že si musí vybudovať svoju vlastnú muníciu,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia