Jednou vetou

Boris Johnson poďakoval zdravotníkom za záchranu života

Britský kancelár Rishi Sunak, britský premiér Boris Johnson a hlavný vedecký pracovník Patrick Vallance na brífingu v Londýne, v utorok 17. marca 2020.

foto: SITA, AP, Matt Dunham

Downing Street nechce špekulovať, kedy by premiéra mohli prepustiť z nemocnice a kedy sa vráti do práce.

Britský premiér Boris Johnson, ktorý sa lieči z ochorenia COVID-19, vďačí za život zamestnancom Národnej zdravotnej služby (NHS). Vyjadril sa tak v prvom verejnom vyhlásení odkedy ho vo štvrtok presunuli z jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS).

Päťdesiatpäťročný politik poďakoval zdravotníkom londýnskej St. Thomas’ Hospital, kde sa naďalej zotavuje po tom, ako strávil tri noci na JIS. „Nemôžem im dostatočne poďakovať. Vďačím im za život,“ uviedol.

Downing Street pritom nechce špekulovať, kedy by ho mohli prepustiť z nemocnice a kedy sa vráti do práce.

VIDEO: Alžbeta II. prehovorila v televízii: Lepšie dni sa vrátia

Do nemocnice premiéra previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávala zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže jeho stav sa náhle zhoršil.

Veľká Británia v sobotu zaznamenala ďalších 917 obetí nového koronavírusu, čím sa počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v tamojších nemocniciach vyšplhal na 9 875. Celkovo krajina hlási takmer 80-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia