Jednou vetou

Británia zatiaľ nepredĺžila platnosť víz ruského miliardára Abramoviča

Ruský miliardár Roman Abramovič prichádza na okresný súd vo švajčiarskom Fribourgu 2. mája 2018.

foto: TASR/AP

Británia zatiaľ nepredĺžila platnosť víz ruského miliardára a majiteľa futbalového klubu Chelsea Romana Abramoviča. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie nemenovaného Abramovičovho spolupracovníka, ktorý potvrdil, že vybavovanie žiadosti o predĺženie platnosti Abramovičových víz trvá z neznámych dôvodov dlhšie ako zvyčajne.

Británia vyhlásila že bude preverovať dlhodobé víza zámožných ruských občanov po tom, čo začiatkom marca došlo k útoku na bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju, ktorých v anglickom meste Salisbury doposiaľ neznámy páchateľ otrávil bojovou látkou typu novičok vyvinutou v bývalom Sovietskom zväze.

Ruský senátor upozorňuje na riziká kampane za očistu povesti Británie

Vtedajšia ministerka vnútra Amber Ruddová ešte v marci povedala, že v súvislosti s prípadom Skripaľ Británia preverí tzv. investičné víza udelené približne 700 bohatým Rusom.

Útok na Skripaľa a jeho dcéru vyvolal diplomatickú roztržku medzi Ruskom a Západom, v rámci ktorej došlo na oboch stranách k vyhosteniu desiatok pracovníkov veľvyslanectiev a konzulátov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia