Briti sú presvedčení, že útok na Skripaľa a jeho dcéru majú na svedomí Rusi

Ilustračné foto

TASR/AP

Britská polícia tvrdí, že identifikovala páchateľov útoku novičkom na bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju v anglickom meste Salisbury.

Britská polícia tvrdí, že identifikovala páchateľov útoku novičkom na bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju v anglickom meste Salisbury. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News s odvolaním sa na agentúru Press Association.

Britské úrady sú presvedčené o tom, že do tohto pokusu o vraždu je zapletených niekoľko Rusov, a pátrajú po viac než jednom podozrivom.

Reportéri bez hraníc vyzvali na oslobodenie novinára zadržiavaného v Sýrii

„Vyšetrovatelia sú presvedčení, že pomocou bezpečnostných kamier identifikovali podozrivých páchateľov útoku novičkom, a zároveň preverili záznamy ľudí, ktorí v danom čase prišli do krajiny,“ uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu. Vyšetrovatelia sú si „istí“, že podozrivými sú Rusi, uvádza Sky News.

Správa prichádza po tom, ako Dawn Sturgessová a jej partner Charlie Rowley boli otrávení z rovnakého zdroja novičku ako Skripaľovci. Sturgessová (44), ktorá sa dostala do kontaktu s dávkou tejto toxickej látky desaťnásobne vyššou ako Skripaľovci, medzitým otrave podľahla.

Môže vás zaujímať

Mogheriniová kritizuje odklad prístupových rokovaní s Albánskom a S. Macedónskom