Jednou vetou

Britku podozrivú z vraždy novorodencov prepustili na kauciu

Ilustračné foto

TASR

Zdravotnú sestru, ktorú tento týždeň zadržali pre podozrenie, že v nemocnici v meste Chester na severozápade Anglicka zavraždila osem novorodencov, prepustili v piatok až do ďalšieho vyšetrovania na kauciu, informuje spravodajský server Sky News.

Detskú sestru Lucy Letbyovú (28) vypočúvali tiež v súvislosti s údajným pokusom o vraždu ďalších šiestich bábätiek na oddelení starostlivosti o novorodencov v chesterskej nemocnici. Doposiaľ obvinená nebola.

Polícia zdravotnú sestru zatkla v utorok, pričom prehľadávala aj jej dom. Vyšetrovatelia od mája 2017 skúmajú podozrivé prípady úmrtia 17 novorodencov a kolapsy bez fatálnych následkov v prípade 15 ďalších bábätiek v čase medzi marcom 2015 a júlom 2016. Práve nezvyčajne vysoká miera úmrtnosti novorodencov v nemocnici v Chesteri upútala pozornosť príslušných orgánov.

Čitajte viac: Dolapili mrchu, ktorá má na svedomí až osem bábätiek

Letbyová pracovala v danej nemocnici od ukončenia štúdia na Chesterskej univerzite v roku 2011, pričom sa starala aj o predčasne narodené deti.

Obhajcovia zastupujúci rodiny dvoch mŕtvych novorodencov vyjadrili nádej, že vyšetrovanie poskytne odpovede dotknutým rodinám.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie