Jednou vetou

Britská polícia chytila údajného zlodeja – hľadala dvojníka Rossa z Priateľov

Dvojník Rossa Gellera na kamerovom zázname

foto: twitter.com

Britská polícia zatkla v noci na utorok muža, podľa jej presvedčenia drobného zlodeja, ktorého tvár zachytená bezpečnostnou kamerou v obchode sa minulý mesiac šírila po všetkých sociálnych sieťach, keďže sa zarážajúco podobá na postavu Rossa Gellera z amerického sitkomu Priatelia.

„Po výzve, ktorú sme zverejnili v snahe vypátrať muža nápadne sa podobajúceho na známeho herca, máme teraz novú správu,“ napísala v utorok na Twitteri polícia v anglickom grófstve Lancashire. Citovala ju tlačová agentúra DPA.

Táto polícia chytila 36-ročného podozrivého v londýnskej mestskej štvrti Southall za pomoci londýnskej Metropolitnej polície.

Majú pocit, že polícia ich nechráni. Zobrali to do vlastných rúk

Policajti sa osobitne poďakovali americkému hercovi Davidovi Schwimmerovi, ktorý sa stal celosvetovo známy práve úlohou sympatického, „streleného“ paleontológa Rossa v dlhodobo vysielanom televíznom seriáli Priatelia z 90. rokov minulého storočia.

Schwimmera očividne tiež udivil mierne rozmazaný záber bezpečnostnej kamery, ktorý sa šíril na internete a zachytával jeho záhadného dvojníka pri krádeži prepravky s pivom, lebo scénku s humorom parodoval – zverejnil video seba samého, ako náhlivo odchádza z obchodu v New Yorku s náručou plnou plechoviek. Vo videu hovorí: „Prisahám, že som to nebol ja. Veď vidíte, že som bol vtedy v New Yorku.“

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia