Jednou vetou

Britská polícia po narušení prevádzky letiska Gatwick dronmi zatkla 2 osoby

Cestujúci čakajú na check-in na medzinárodnom letisku Gatwick južne od britskej metropoly Londýn 20. decembra 2018

foto: TASR/AP

Polícia v anglickom grófstve Sussex oznámila v noci na sobotu zatknutie dvoch osôb podozrivých z "nezákonného použitia dronov", ktoré boli v uplynulých dňoch príčinou opakovaného narušenia prevádzky letiska Gatwick.

Vyšetrovanie týchto incidentov naďalej pokračuje, uvádza sa v policajnom vyhlásení, z ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Migranti sa v Lamanšskom prielive pokúsili uniesť nákladnú loď

Dvojicu osôb spájaných s preletmi dronov v blízkosti letiskovej plochy zatkli ešte v piatok večer, niekoľko hodín po tom, ako prevádzku letiska Gatwick opäť obnovili po kratšom prerušení. Predošlá odstávka trvala od stredajšieho večera až do piatkového rána.

Polícia uviedla, že bola použitá „celá škála taktík“ s cieľom zabrániť ďalšiemu vnikaniu dronov do letiskového priestoru.

Pri nehode autobusu v Nepále zahynulo 21 ľudí

Po diaľkovo riadených strojoch a osobách, ktoré ich obsluhovali, pátrali policajti z oddelení v grófstvach Surrey a Sussex. Okolie letiska prehľadávali aj pomocou vrtuľníka.

Gatwick, ležiaci južne od Londýna, je druhým najväčším letiskom v oblasti britskej metropoly. Spozorovanie dronov malo za následok zrušenie stoviek letov, čo pocítili desaťtisíce cestujúcich.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia