Britská polícia upozorňuje pred brexitom predajcov na mimoriadne opatrenia

Ilustračné foto

TASR/AP

Vzhľadom na možný blížiaci sa brexit bez "rozvodovej" dohody by maloobchodníci mali podľa britskej polície zvážiť mimoriadne bezpečnostné opatrenia v prípade vypuknutia paniky u zákazníkov. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Londýnska Metropolitná polícia to odporúča v prípade, že neistota okolo odchodu Británie z Európskej únie bude viesť k náporu ľudí snažiacich sa nahromadiť si zásoby potravín.

Maďarský analytik: Orbán chcel ukázať, že v Maďarsku dobre funguje demokracia

„Odporúčame predajcom, aby zvážili naplánovanie dodatočných bezpečnostných opatrení v prípade, že obavy z nedostatku potravín budú viesť k výraznému nárastu počtu zákazníkov,“ napísala polícia vo svojom piatkovom oznámení.

Cieľom odporúčania je podľa polície taktiež minimalizovať požiadavky na ochranu, ktoré môžu spôsobiť veľké davy a fronty.

Dohoda o vystúpení Británie z EÚ, ktorú s Úniou vyrokovala britská premiérka Theresa Mayová, zrejme nezíska budúci týždeň súhlas v hlboko názorovo rozdelenej britskej Dolnej snemovni parlamentu.

Macedónsky parlament schválil zmenu názvu krajiny

Ak ju britskí poslanci neschvália, opustí Británia 29. marca EÚ bez dohody. Mayová trvá na tom, že krajinu by mohla vyviesť z bloku aj bez nej. Ide o scenár, ktorý by však podľa viacerých spôsobil v celej Británii chaos a zablokoval prístavy.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie