Britská premiérka Mayová bola cieľom zmareného teroristického sprisahania

Britská premiérka Theresa Mayová

Foto: TASR/AP

Britská premiérka Theresa Mayová bola cieľom zmareného teroristického sprisahania, informovali v utorok večer britské médiá.

Andrew Parker, šéf britskej tajnej služby MI5, oboznámil v utorok s údajným sprisahaním vládnych ministrov, uviedla televízia Sky News.

Súčasťou plánu extrémistických islamistov bol bombový útok na Downing Street, sídlo premiérky, ktorú by sa pokúsili zabiť v následnom chaose.

Zatiaľ neprišla oficiálna reakcia na tieto správy, ktoré sa objavili niekoľko hodín po tom, ako polícia informovala o obvineniach dvoch mužov z trestných činov spojených s terorizmom. Naa’imura Zakariyaha Rahmana (20) a Mohammeda Aqiba Imrana (21) zatkli počas razií protiteroristickej polície minulý týždeň a v stredu majú predstúpiť pred londýnsky súd.

Agentúra DAP pripomína, že v Británii zaznamenali tento rok päť teroristických útokov, v Londýne a v Manchestri, pri ktorých prišlo celkovo o život 36 ľudí. Podľa Parkera došlo v tomto roku k deviatim islamistickým teroristickým sprisahaniam, ktoré sa podarilo v Británii zmariť.

Môže vás zaujímať

Briti hlasujú v predčasných parlamentných voľbách