Jednou vetou

Britského rozhlasového novinára našli mŕtveho v Lisabone

Vlajka Veľkej Británie.

Foto: pixabay.com

Britského rozhlasového moderátora Gavina Forda, populárneho v Libanone, kde pracoval pre rozhlasovú stanicu Radio One FM, našli v utorok mŕtveho v jeho dome v meste Bajt Mirí, východne od metropoly Bejrút. Informovali o tom miestna polícia a moderátorov zamestnávateľ.

„Máme podozrenie, že to bola vražda, ale ešte nepoznáme okolnosti,“ uviedol nemenovaný policajt pre tlačovú agentúru DPA. Ford moderoval obľúbený zábavný ranný program na hudobnej stanici Radio One FM v Libanone.

Podľa slov polície pomáha miestnym vyšetrovateľom aj britské veľvyslanectvo. Fordovo telo bez života našli uňho doma v Bajt Mirí, kde sídli aj spomínaná rozhlasová stanica.

So zlomeným srdcom oznamujeme smrť nášho drahého Gavina Forda, ktorý bol členom nášho tímu mnoho šťastných rokov,“ uviedlo Radio One FM v odkaze v sociálnych médiách, z ktorých citovala tlačová agentúra AFP.

Českých a amerických vojakov vyšetrujú pre smrť zbitého väzňa

Polícia ani jeho zamestnávateľ nespresnili príčinu smrti, ale libanonská štátna tlačová agentúra informovala, že bezpečnostné služby nevylučujú trestný čin. Podľa niektorých miestnych médií bol zaškrtený.

Na sociálnych sieťach sa už objavila záplava prejavov úcty voči Fordovi, ktorý bol celé roky jedným z najmilovanejších rozhlasových moderátorov v Libanone.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia