Jednou vetou

Britský minister obrany sa plavil po Čiernom mori na ukrajinskom vojenskom člne

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Britský minister obrany Gavin Williamson podnikol v piatok plavbu po Čiernom mori na delovom člne ukrajinských námorných síl, čím vyjadril podporu Ukrajine v súvislosti s jej novembrovou roztržkou s Ruskom po zajatí lodí v oblasti Kerčského prielivu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Migranti sa v Lamanšskom prielive pokúsili uniesť nákladnú loď

Na palube plavidla, podobného jednej z lodí zajatých ruskou pobrežnou strážou, sprevádzal Williamsona jeho ukrajinský rezortný partner Stepan Poltorak.

Ten predtým absolvoval prehliadku lode britského vojenského námorníctva, ktorá dorazila tento týždeň do ukrajinskej Odesy, aby zabezpečila „voľnosť plavby“ v Čiernom mori.

Rusko v oblasti Kerčského prielivu, ktorý spája Čierne a Azovské more, zajalo 25. novembra spoločne s posádkami tri lode ukrajinských námorných síl. Tento incident vyvolal obavy z prepuknutia otvoreného vojenského konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.

Tisíce protestujúcich odkázali Orbánovi: “Hanbi sa János!”

Kyjev následne vyhlásil stanné právo, ktoré platí do 26. decembra v desiatich regiónoch hraničiacich s Ruskom a Podnesterskom a týka sa aj vnútorných vôd pri pobreží Azovského mora a Kerčského prielivu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia