Jednou vetou

Britský veľvyslanec v USA označil Trumpovu exekutívu za nešikovnú

Americký prezident Donald Trump

TASR

Podľa uniknutých diplomatických poznámok zverejnených v nedeľnom vydaní britského denníka Daily Mail označil britský veľvyslanec v USA amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívu za "nešikovnú" a "unikátne nefunkčnú".

Agentúra AFP citujúc denník uviedla, že veľvyslanec Kim Darroch údajne v poznámkach napísal, že Trump by mohol „padnúť a spáliť sa“ a skončiť v prezidentskom úrade s potupou.

„Naozaj neveríme, že by sa táto administratíva mohla stať podstatne normálnejšou, menej nefunkčnou, menej nepredvídateľnou, menej rozštiepenou na frakcie, menej diplomaticky neohrabanou a nešikovnou,“ napísal Darroch v jednej zo svojich depeší, ktoré posielal do Británie.

Trump na oslavách Dňa nezávislosti: Pre Ameriku nie je nič nemožné

Darroch vo svojich najodsudzujúcejších komentároch opísal Trumpa, ktorý bol počas štátnej návštevy Británie minulý mesiac prijatý kráľovnou Alžbetou II, ako „neistého“ a „nekompetentného“. Veľvyslanec podľa denníka napísal, že „podlý boj zblízka a chaos“ v  Bielom dome, o ktorom sa toľko píše v Spojených štátoch a Trump to vyvracia ako falošné správy, je vo veľkej miere pravdou.

Darroch je jedným z najskúsenejších britských diplomatov, ktorý bol vyslaný do Washingtonu v januári 2016, predtým, ako Trump vyhral prezidentské voľby.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia