Jednou vetou

Brutálna vražda tehotného dievčaťa: Polícia sa snaží identifikovať pozostatky tela

Ilustračné foto

Pixabay.com

Úrady v Kambodži sa snažia identifikovať pozostatky tehotného dievčaťa, ktorého zhorené telo našli na odľahlom stavenisku v hlavnom meste Phnom Penh. V utorok o tom informoval vyšetrovateľ a miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Pitva pozostatkov „potvrdila, že obeť bola pred podpálením už mŕtva“, uviedol operačný riaditeľ Útvaru na ochranu detí James McCabe. Jeho policajné oddelenie podporuje mimovládna organizácia Nadácia pre kambodžské deti.

Testy DNA odobratej zo vzorky krvi z tela ukázali, že obeť bola ženského pohlavia vo veku 12 až 17 rokov, dodal McCabe.

Mestská vojenská polícia v Phnom Penhi oznámila, že obeť, ktorá bola v ôsmom týždni tehotenstva, zaškrtili. Ukázali to výsledky pitvy. Noviny Phnom Penh Post tiež napísali, že telo zhorelo „na nepoznanie“, čo bol zámer páchateľa či páchateľov s cieľom zničiť dôkazy.

Podozrenie zo zavraždenia novinára Rýpala sa zatiaľ nepotvrdilo

Svedkovia polícii povedali, že v blízkom okolí miesta, kde sa v sobotu večer 29. júna telo dievčaťa našlo, videli vozidlo a keď išli okolo miesta neskôr, spozorovali horiace pozostatky.

McCabe odmietol odpovedať na otázku, či už úrady identifikovali prípadných páchateľov alebo zistili motív zločinu. Vysvetlil, že sa nemôže k tomu vyjadriť vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie.

Jeho policajný útvar zverejnil v nedeľu fotografie pozláteného šperku nájdeného na mieste činu a požiadal verejnosť o pomoc pri určení totožnosti obete.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia