Jednou vetou

Brutálny prepad dostal dvoch Slovákov za mreže

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Polícia v obci Parndorf v rakúskej spolkovej krajine Burgenland zadržala dvoch Slovákov, ktorí sú podozriví z brutálneho prepadu 82-ročného muža v Brombergu na území susedného Dolného Rakúska. Umelecký rezbár Rudolf S., ktorý je dlhoročným známym jedného zo zadržaných, utrpel pri tomto čine ťažké zranenia, informovalo v sobotu internetové vydanie regionálneho denníka Kleine Zeitung.

Násilníci prepadli uvedeného muža vo štvrtok v jeho dome, pričom postupovali „obzvlášť chladnokrvne“. Jeden z nich udrel rezbára do hlavy kladivom, zatiaľ čo druhý ho bodol nožom do krku a iba tesne minul tepnu. Ťažko zranenému Rudolfovi S. následne zapchali ústa, spútali ho a prehľadali jeho dom, aby mu vzali peniaze a cennosti. Jeden z páchateľov sa tiež odviezol autom obete k najbližšiemu bankomatu, kde vybral z jej účtu niekoľko stoviek eur.

Čítajte viac: Rakúsko chce znížiť prídavky na deti v zahraničí

Tým istým autom obaja lupiči ušli z miesta činu. Vozidlo s dvoma Slovákmi vo veku 39 rokov, ktorí mali pri sebe spomínané zbrane a časť lup, zastavila polícia v Parndorfe. Muži boli pod vplyvom alkoholu a po zadržaní sa k lúpežnému prepadu priznali.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia