Jednou vetou

Bývalá hviezda NBA Dennis Rodman podporí v Singapure historický samit

Stretne sa v Singapure trojica - Donald Trump, Dennis Rodman a Kim Čong-un?

foto: twitter.com/Dennis Rodman

Bývalá americká basketbalová hviezda Dennis Rodman vyhlásil, že pocestuje do Singapuru na utorkový samit prezidenta USA Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una. Výstredný športovec zároveň označil oboch lídrov za svojich "priateľov", informovala v sobotu agentúra Reuters.

„Plne podporím svojich priateľov Donalda Trumpa a maršala Kim Čong-una. Náš prezident je jedným z najlepších vyjednávačov všetkých čias a ja sa teším, že budem môcť prispieť k jeho historickému úspechu na singapurskom samite,“ napísal Rodman na Twitteri. Biely dom však vylúčil akúkoľvek jeho účasť na rokovaniach.

Pozrite sa na hotel, kde sa stretnú Kim a Donald. Tu ich nebude nič vyrušovať!

Rodman (57) niekoľkokrát navštívil KĽDR a vybudoval si osobné priateľstvo s Kim Čong-unom, ktorý je fanúšikom basketbalu. Po prvý raz sa sem dostal v roku 2013 s estrádnym basketbalovým tímom Harlem Globetrotters. Celkovo navštívil krajinu päťkrát – naposledy vlani, keď Kimovi venoval Trumpovu knihu „The Art of the Deal“.

Rodmanove návštevy KĽDR sú zobrazené v dokumentárnom filme „Dennis Rodman’s Big Bang in Pyongyang“ (2015). Po tom, ako sa v marci potvrdilo konanie samitu v Singapure, Rodman vyjadril „obrovský rešpekt“ k obom lídrom. Bývalý športovec sa dva razy objavil aj v Trumpovej televíznej reality show „The Celebrity Apprentice“.

Trump označil svoju cestu do Singapuru za mierovú misiu

Rodman je päťnásobným šampiónom NBA, najvyššej basketbalovej ligy v Severnej Amerike, ktorá je všeobecne považovaná za najlepšiu na svete. Pôsobil v tímoch Detroit Pistons, Chicago Bulls, Los Angeles Lakers a ďalších.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia