Jednou vetou

Bývalého pražského imáma obvineného z podpory terorizmu vypátrali v zahraničí

Ilustračné foto

foto: pixabay

Bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, ktorý vlani zmizol z ČR a ktorý je obvinený z podpory terorizmu, vypátrali v zahraničí špeciálne zložky polície. Informoval o tom v stredu s odvolaním sa na vysoko dôveryhodné bezpečnostné zdroje internetový server Neovlivní.cz.

Podľa rovnakého zdroja by niekdajšieho imáma mali v najbližších dňoch prepraviť späť do Česka. Muž palestínskeho pôvodu študoval islam v Saudskej Arábii.

Pražská moslimská komunita si ho po návrate zvolila do čela obce a súčasne sa stal aj imámom pražskej mešity. Po sporoch však pred štyrmi rokmi opustil tento post a po rozkole v domovskej komunite strávil krátky čas i na Slovensku, aby sa opäť vrátil do českej metropoly, z ktorej vlani zmizol ešte pred doručením obvinenia.

Poľsko dočasne obnoví hraničné kontroly so susedmi zo Schengenu

Tajné služby a polícia mali v hľadáčiku imáma už skôr pre obavy z jeho možnej radikalizácie. Vlani ho potom už obvinili z podpory terorizmu.

Trestne stíhaní sú aj eximámov brat Omar, ktorý bojoval v Sýrii v radoch sesterskej organizácie teroristickej siete al-Káida, ako aj Omarova česká manželka.

Podrobnosti o jeho vypátraní zatiaľ nie sú známe, nie je však vylúčené, že sa hľadanému mohla stať osudnou elektronická komunikácia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia