Jednou vetou

Bývalého pražského imáma obvineného z podpory terorizmu vypátrali v zahraničí

Ilustračné foto

foto: pixabay

Bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, ktorý vlani zmizol z ČR a ktorý je obvinený z podpory terorizmu, vypátrali v zahraničí špeciálne zložky polície. Informoval o tom v stredu s odvolaním sa na vysoko dôveryhodné bezpečnostné zdroje internetový server Neovlivní.cz.

Podľa rovnakého zdroja by niekdajšieho imáma mali v najbližších dňoch prepraviť späť do Česka. Muž palestínskeho pôvodu študoval islam v Saudskej Arábii.

Pražská moslimská komunita si ho po návrate zvolila do čela obce a súčasne sa stal aj imámom pražskej mešity. Po sporoch však pred štyrmi rokmi opustil tento post a po rozkole v domovskej komunite strávil krátky čas i na Slovensku, aby sa opäť vrátil do českej metropoly, z ktorej vlani zmizol ešte pred doručením obvinenia.

Poľsko dočasne obnoví hraničné kontroly so susedmi zo Schengenu

Tajné služby a polícia mali v hľadáčiku imáma už skôr pre obavy z jeho možnej radikalizácie. Vlani ho potom už obvinili z podpory terorizmu.

Trestne stíhaní sú aj eximámov brat Omar, ktorý bojoval v Sýrii v radoch sesterskej organizácie teroristickej siete al-Káida, ako aj Omarova česká manželka.

Podrobnosti o jeho vypátraní zatiaľ nie sú známe, nie je však vylúčené, že sa hľadanému mohla stať osudnou elektronická komunikácia.

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím