Jednou vetou

Bývalého ruského policajta odsúdili za vraždy 19 žien

Ilustračné foto

TASR/AP

Bývalý ruský policajt Jevgenij Čuplinskij bol odsúdený na doživotný trest odňatia slobody za vraždy 19 žien. Rozhodnutie vydal v stredu regionálny súd v ruskom meste Novosibirsk. Informáciu priniesli noviny Novaja gazeta.

K odsúdeniu Čuplinského došlo už druhýkrát po tom, ako bol prvý rozsudok zrušený Najvyšším súdom Ruskej federácie z dôvodu odhalených procedurálnych chýb. Ako však uviedla ruská prokuratúra, „pri opätovnom preskúmaní prípadu súd nenašiel dôvod pre oslobodenie Čuplinského od trestnej zodpovednosti za vraždy a odsúdil ho na doživotný trest odňatia slobody v trestaneckej kolónii s prísnym režimom“.

Polícia oznámila novú skratku evidenčného čísla pre Bratislavu

Podľa výsledkov vyšetrovania Čuplinskij v rokoch 1998-2005, spáchal 19 vrážd. So svojimi obeťami sa zoznamoval na ulici a ponúkal im spoločné trávenie času. Obete, ktoré sa väčšinou živili prostitúciou, následne vozil na opustené miesta, kde ich zabíjal.

Čuplinskij bol zatknutý v apríli 2016. Počas procesu vyšetrovania rôznych verzií vrážd bolo preverovaných viac ako 5000 mužov, vypočutých 200 svedkov a uskutočnených 300 expertíz.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia