Jednou vetou

Bývalého talianskeho premiéra Berlusconiho čaká ďalší súdny proces za údajné podplácanie

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi

Foto: TASR/AP

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi by mal čeliť novému súdnemu konaniu. Sudkyňa v juhotalianskom meste Bari totiž rozhodla o začatí súdneho procesu voči tomuto mediálnemu magnátovi za údajné podplatenia podnikateľa, ktorý mal najímať prostitútky na jeho večierky. Berlusconi ho údajne naviedol, aby klamal justičným orgánom.

Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na talianske médiá.

Proces sa začne 4. februára 2019, píše talianska tlačová agentúra ANSA.

Podozrenia sa týkajú miestneho podnikateľa Gianpaola Tarantiniho, ktorý údajne najímal spoločníčky na Berlusconiho nočné párty v rokoch 2008-2009, pričom kalkuloval, že výmenou za svoje služby získa verejné zákazky. Tarantini sa podľa talianskej prokuratúry neskôr zámerne snažil utajiť svoje styky s Berlusconim, a to údajne preto, že ho expremiér podplatil.

Stíhaný macedónsky premiér údajne prešiel do Maďarska cez Čiernu Horu a Srbsko

V roku 2015 Tarantiniho odsúdili na sedem rokov a desať mesiacov väzenia za klamanie justičným orgánom. Súd ho uznal vinným za ponúkanie sexuálnych služieb prostitútok a formovanie zločineckého spolku.

Ide teda o ďalší súdny proces voči Berlusconimu, vychádzajúci z aféry ohľadom neslávne známych večierkov a prostitúcie v jednej z jeho rezidencií.

Berlusconiho právnici podľa agentúry ANSA očakávajú, že sa v procese rozhodne o nevine ich klienta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia