Jednou vetou

Bývalý šéf CIA a NSA Michael Hayden prekonal mŕtvicu

Americká vlajka

foto: Pixabay.com

Bývalý riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) a Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Michael Hayden dostal začiatkom tohto týždňa mŕtvicu. Oznámila to v piatok jeho rodina, informovala spravodajská stanica CNN.

Sedemdesiattriročný Hayden dostal mŕtvicu vo svojom dome v štáte Virgínia a bol hospitalizovaný. „Dostáva odbornú lekársku starostlivosť, za ktorú je jeho rodina vďačná,“ dodala vo vyhlásení. Bližšie informácie neposkytla.

Hayden, generál letectva vo výslužbe, ktorý je momentálne analytikom CNN pre národnú bezpečnosť, slúžil počas vlád prezidentov Georgea W. Busha a Baracka Obamu. Z postu riaditeľa CIA odišiel vo februári 2009. Odvtedy bol kritikom Obamovej administratívy a neskôr aj administratívy súčasného prezidenta Donalda Trumpa.

V Prahe sa začala ďalšia demonštrácia proti Babišovej vláde

V roku 2014 kritizoval Obamu za to, že sa spolieha len na letecké útoky vo vojne proti teroristickej organizácii Islamský štát, čo označil za prejav nedostatku odhodlania.

Už počas prezidentskej kampane v roku 2016 označil Trumpa za „jasné a prítomné nebezpečenstvo“. Po tom, čo Trump v auguste odobral bezpečnostnú previerku bývalému riaditeľovi CIA Johnovi Brennanovi, Hayden vyhlásil, že „bude považovať za česť“, ak ju odoberie aj jemu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia