Jednou vetou

Časť protivládnych demonštrantov smeruje k sídlu televízie

Na snímke protivládna demonštrácia na Námestí hrdinov v centre Budapešti v Maďarsku 16. decembra 2018.

foto: TASR/AP

Po oficiálnom ukončení protivládnej demonštrácie v Budapešti, na ktorej sa v nedeľu večer zúčastnilo vyše 10.000 ľudí, sa veľká časť protestujúcich rozhodla vydať na pochod k verejnoprávnej televízii, informoval spravodajský server Hvg.hu.

K Fondu na podporu poskytovateľov mediálnych služieb a správy majetku (MTVA), ktorá sídli na ulici Kunigunda a ktorá zastrešuje činnosť verejnoprávnych médií, sprevádzalo pochodujúcich demonštrantov množstvo príslušníkov zásahovej jednotky polície.

Prokuratúra a SBU na Kryme začali trestné konanie v kauze Babiša juniora

Pochod viedli predseda mimoparlamentnej strany Momentum András Fekete-Győr a nezávislý poslanec Ákos Hadházy s transparentom odmietajúcim propagandistickä mašinériu vlády premiéra Viktora Orbána.

Polícia úplne uzatvorila Margitin most. Dav skandoval: „Šťastné Vianoce!“, „Zobuďte sa!“, ako aj rôzne protivládne heslá a výzvy k ostatným, aby sa k nim pridali.

Cestou protestujúci strhávali plagáty, ktorými kabinet vyzýva občanov na vyplnenie ďalšieho vládneho dotazníka. Polícia voči týmto ľuďom zasiahla.

Polícia zadržala najmenej päť účastníkov protestu pred sídlom FSB v Moskve

Pri štvrtom tohtotýždňovom proteste proti kontroverznej novele zákonníka práce prijatej parlamentom v stredu, ale aj proti novej štruktúre súdov zriadenej vládnym blokom Fidesz-KDNP, polícia zadržala zatiaľ dvoch ľudí.

Jeden z nich sa správal agresívne voči demonštrantom a napadol aj policajta. U druhého muža policajti našli teleskopický obušok a obranný plynový sprej.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia