Jednou vetou

Česká polícia rozbila v okrese Karviná drogový gang

Ilustračné foto

foto: TASR

Česká polícia pred niekoľkými dňami zadržala a obvinila v okrese Karviná sedemčlenný gang výrobcov a distribútorov marihuany. Ten mal v uplynulých dvoch rokoch vyrobiť a distribuovať na čierny trh 163 kilogramov pervitínu v hodnote až 200 miliónov korún (takmer osem miliónov eur). Všetci siedmi zadržaní sú vo väzbe. Informoval o tom v stredu spravodajský server iDNES.cz.

Polícia ČR na Twitteri napísala, že kriminalisti v súvislosti s prípadom realizovali aj osem domových prehliadok, zaistili vozidlá, domy a financie na účtoch.

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelia dvaja muži z Bratislavy

Podľa zástupcov Moravskosliezskej polície ide o najväčší prípad za posledné roky. Kriminalisti na ňom pracovali takmer dva roky. Ich práca vyvrcholila pred niekoľkými dňami zadržaním siedmich podozrivých vo veku od 26 do 41 rokov. „Skupina bola dobre organizovaná a sofistikovaná, poznala metódy a prácu polície,“ vysvetlil náročnosť vyšetrovania námestník moravskosliezskeho policajného riaditeľa Radim Wita.

Polícia skupine z okresu Karviná dokazuje výrobu a distribúciu 163 kilogramov pervitínu, ktorého predajom si mohla zarobiť 100-200 miliónov korún. Skupina navyše podľa polície vypestovala približne 20 kilogramov marihuany.
Lieky na výrobu drog mali členovia gangu nakupovať najmä v Poľsku. Drogy potom distribuovali na rôzne miesta v rámci ČR aj do zahraničia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia