Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Česko uvoľňuje opatrenia, povolia akcie do 300 ľudí

Na snímke premiér ČR Andrej Babiš, 29. 3. 2020

foto: Facebook Andrej Babiš

Za prísnych podmienok v Česku otvoria aj letné detské tábory.

Česká vláda plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v piatok oznámil, že krajina od 25. mája povolí športové, kultúrne a ďalšie verejné podujatia do 300 ľudí. V súčasnosti pritom platí obmedzenie na 100 účastníkov.

Podľa ministra to dovoľuje epidemiologická situácie v krajine. Ak bude pritom pozitívny vývoj pokračovať, od 8. júna by mohli povoliť podujatia do 500 ľudí a od 22. júna až pre tisícku.

Dvadsiateho piateho mája by sa mali znovu otvoriť aj hotely a kempy, verejné plavárne a aqua parky. V rovnaký deň by mohli vo vnútorných priestoroch znovu privítať zákazníkov aj bary, reštaurácie a kaviarne. Za prísnych podmienok v Česku povolia aj letné detské tábory.

Česká republika dosiaľ potvrdila 8 352 prípadov nákazy novým koronavírusom a 293 úmrtí.

Pravidla pro otevření hospod a restaurací

🍺🍽 Jaká pravidla budou platit v restauracích, hospodách a barech, které otevřou v rámci poslední vlny uvolňování 25. května?◾️ Roušky povinné pro personál i hosty◾️ Hosté si je můžou odložit jen při konzumaci jídla a pití◾️ Mezi 23:00 a 6:00 musejí mít provozovny zavřeno◾️ Personál musí dezinfikovat stůl a židle◾️ A mezi stoly bude nutné udržovat rozestupy

Uverejnil používateľ ČT24 Piatok 15. mája 2020

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia