Jednou vetou

Aktualizované: Český premiér má zdravotné problémy – pozrite sa do jeho pracovne

Český premiér Andrej Babiš

Foto: TASR/AP

Potrebuje koaličného partnera, ale najnovšie aj zvoľniť v práci. Český premiér v demisii Andrej Babiš má divoké pracovné tempo a to mu najnovšie prinieslo neželané zdravotné komplikácie: vysoký krvný tlak a prasknutá cievka v oku!

Je v demisii, zháňa koaličného partnera a na úrade vlády ho čakajú každý deň „hory papierov“ (foto nižšie v článku). Český premiér v demisii Andrej Babiš sa v pondelok popoludní na sociálnej sieti trochu posťažoval na množstvo práce a priznal aj zdravotné komplikácie. Dokonca musel zrušiť účasť na bezpečnostnej konferencii v Mníchove.

V práci aj 18 hodín denne

Ako Babiš napísal, pracovný deň začína o 5:00 hod. ráno, prvé smsky posiela ministrom o 5:30 a z kancelárie úraduje od 6:30. Cez deň má priemerne okolo 20 naplánovaných stretnutí a do toho vtrhnú do jeho pracovne aj nečakané „prepadovky“, ktoré potrebujú okamžite niečo súrne vybaviť.

Deň českého premiéra sa končí okolo 21:00 hod. a to ešte do polnoci vysedáva doma nad e-mailami. Cez víkend to vraj býva lepšie – úradovanie mu zaberie údajne len 8 hodín oproti týždňu, kedy býva v nasadení približne 18 hodín denne. Ako sám uviedol „Prostě jsem takový akční důchodce“.

Daň za pracovné tempo

Každodenné povinnosti českého premiéra si najnovšie vypýtali svoju daň – vysoký krvný tlak a prasknutá cievka v oku.  Miesto 10 káv tak teraz pije čaj proti vysokému tlaku a neustále pripravuje s kolegami analýzu jednotlivých rezortov, čo sa mu vraj v predchádzajúcej koalícii nepodarilo. Okrem toho napísal, že plánujú zvyšovať penzie o 918 českých korún, výhodné vlaky pre dôchodcov a ďalšie novinky v oblasti daní.

Reaguje na aktuálne dianie

Okrem iného A. Babiš reagoval na nedávny rozhovor s J. Sarkocym, ktorý priniesol Nový Čas: Když jsme u těch prasáren, určitě vás neminulo, jak graduje kauza StB. Na Slovensku v novinách Nový čas, což je takový slovenský Blesk, vyšel rozhovor s bývalým estébáckým verbířem, který mě prý zná. A říká, že jsem vědomě spolupracoval s StB. K čemuž se ještě vrátím. Kdo tu u mě na Facebooku není první den, tak určitě ví, že říkám roky, a soudím se, a budu se soudit třeba do konce života, že jsem s StB nikdy nespolupracoval, a strašně mě to uráží.“ uviedol český premiér a ku dlhému statusu na aktuálne témy pridal aj fotografiu zo svojej pracovne:

Len sa na to pozrite, čo hovoríte na ten „poriadok“?

Popri náročnom programe stihol Andrej Babiš s manželkou v nedeľu večerať s prezidentom ČR Milošom Zemanom a prvou dámou

Fotka Andrej Babiš.

aktualizované: Na súčasné dianie okolo svojej osoby reagoval výzvou pre média, ktoré majú šíriť nepravdy o jeho minulosti:

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu