Český prezident sa neplánovane stretol s Ivanou Trumpovou

foto: TASR, zdroj: TASR

Český prezident Miloš Zeman prijal v stredu na Pražskom hrade bývalú manželku súčasného amerického prezidenta Ivanu Trumpovú. Na sociálnej sieti Twitter o tom informoval jeho hovorca Jiří Ovčáček.

„Stretnutie, ktoré bolo neplánované, sa uskutočnilo v pracovni pána prezidenta krátko pred vymenovaním nového ministra školstva,“ priblížil Ovčáček spravodajskému portálu Aktualně.cz.

K predmetu spoločného rozhovoru sa prezidentov hovorca vyjadriť nechcel a v tejto súvislosti prezradil len toľko, že Zeman s Trumpovou tematicky nadviazal na vlaňajší telefonický rozhovor.

Internetový server Parlamentnilisty.cz spresnil, že Zeman s bývalou manželkou súčasného amerického prezidenta telefonoval vlani po tom, ako Donald Trump zvíťazil v prezidentských voľbách. Zeman vtedy Trumpovej údajne okrem iného povedal tiež to, že by ju rád privítal na Pražskom hrade.

Ivana Trumpová priletela do Prahy v pondelok, aby v stredu prevzala ocenenie Ambasádor Českej republiky. To udeľuje spoločnosť CZECH TOP 100 osobnostiam, ktoré sa svojimi úspechmi zaslúžili o renomé svojej vlasti. Medzi ocenenými sú aj spevák Karel Gott a fyzioterapeut Pavel Kolář, s ktorými sa Trumpová ešte v pondelok stretla pri spoločnom obede.

Môže vás zaujímať

Pápež František prisľúbil spoluprácu katolíckej cirkvi s thajskými budhistami