Jednou vetou

Cestujúci letu do Londýna sa museli podrobiť dodatočnej kontrole

British Airways.

Foto: www.facebook.com/britishairways

Ich batožinu prehľadávali policajtov aj za pomoci špeciálne cvičených psov.

Z bezpečnostných dôvodov na parížskom letisku Roissy-Charles de Gaulle evakuovali všetkých cestujúcich z lietadla britskej spoločnosti British Airways. Cestujúci sa následne museli podrobiť dodatočnej osobnej kontrole. S odvolaním sa na vyhlásenia parížskeho letiska o tom informovala agentúra Reuters.

K incidentu došlo krátko pred štartom lietadla z Paríža. Let BA303 smeroval na londýnske letisko Heathrow. Ako dodal denník Le Parisien, cestujúci z lietadla, ktoré odstavili na letiskovej ploche v obkľúčení polície a hasičov, sa museli podrobiť dodatočnej osobnej kontrole. Ich batožinu prehľadávali policajtov aj za pomoci špeciálne cvičených psov.

Cestujúci James Anderson podľa spravodajského portálu France Info uviedol, že „pilot nám najprv oznámil, že máme nejaké technické problémy. Čakali sme asi hodinu. Potom sme si všimli, ako nás (lietadlo) obkľučujú policajné autá. Vystúpili (z nich) desiatky ozbrojených policajtov a hasiči“. 

Neskôr polícia označila incident za vyriešený. Bližšie podrobnosti neuviedla, dodal Reuters. Podľa tweetov Jamesa Andersona cestujúcim prebookovali letenky na najbližšie dostupné lety.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia