Jednou vetou

Čína, Južná Kórea i Egypt hlásia nárast počtu infikovaných

Čínsky prezident Xi Jinping hovorí prostredníctvom videozáznamu s pacientmi a zdravotníckymi pracovníkmi v nemocnici Huoshenshan vo Wu-chane v čínskej provincii Hubei v utorok 10. marca 2020

foto: SITA, AP, Xie Huanchi

Nové prípady sa objavujú po uvoľňovaní obmedzení.

Čína zaznamenala najvyšší denný nárast prípadov infekcie koronavírusom za uplynulé dva mesiace. Tamojšie úrady zaregistrovali za 24 hodín 57 nakazených, z toho 36 je z hlavného mesta. Všetky pekinské prípady súvisia s najväčším trhom s potravinami, ktorý v sobotu zatvorili. Celkovo 27 nakazených tam pracovalo a deväť osôb malo priamy alebo nepriamy kontakt s nakazenými. Čína doteraz ohlásila 83 132 nakazených a 4634 mŕtvych.

Južná Kórea zaznamenala 34 nových prípadov, z toho 30 z okolia hlavného mesta. Spájajú ich najmä s nočným životom, kostolmi či podomovým predajom. Doteraz krajina oznámila 12 085 infikovaných a 277 ľudí ochoreniu COVID-19 podľahlo.

Egyptské ministerstvo zdravotníctva v sobotu ohlásilo 1677 nových prípadov, pričom od vypuknutia pandémie zaregistrovalo celkovo 42 980 nakazených a 1484 mŕtvych.

Podľa Johns Hopkins University na svete pribudne každý deň viac ako stotisíc nových prípadov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia