Jednou vetou

Čínske lietadlo narušilo juhokórejský vzdušný priestor

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Čínske vojenské lietadlo narušilo vo štvrtok vzdušný priestor Južnej Kórey. Juhokórejské vzdušné sily vyslali k čínskemu prieskumnému lietadlu dve svoje stíhačky. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na vyhlásenie juhokórejského generálneho štábu.

Čínske prieskumné lietadlo typu Y-9 vletelo do juhokórejského pásma protivzdušnej obrany o 10.21 h miestneho času (02.21 h SEČ) neďaleko ostrova Čedžu a opustilo ho o 30 minút neskôr.

Lietadlo juhokórejské pásmo protivzdušnej obrany narušilo opäť o 11.45 h miestneho času a letelo pozdĺž východného pobrežia Južnej Kórey, ktorej vzdušný priestor podľa juhokórejského generálneho štábu opustilo okolo 15.00 h miestneho času.

Juhokórejské vzdušné sily vyslali k čínskemu lietadlu dve stíhačky, ktoré ho sledovali a v rámci „bežných taktických“ opatrení vyslali jeho posádke varovanie, uvádza sa vo vyhlásení juhokórejského generálneho štábu.

Časť juhokórejského pásma protivzdušnej obrany sa prekrýva s pásmami protivzdušnej obrany Číny a Japonska, čo je podľa agentúry Jonhap potenciálnym zdrojom napätia medzi týmito tromi krajinami.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia