Jednou vetou

Čínsky prezident príde čoskoro do Bieleho domu, uviedol Trump

Donald Trump

foto: Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok povedal, že už čoskoro bude hostiť čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga. Informovala o tom agentúra Reuters, podľa ktorej tak môže dôjsť k vytvoreniu priestoru na uzatvorenie dohody medzi týmito dvoma najväčšími ekonomikami sveta.

 Podľa utorňajšieho vyjadrenia Bieleho domu minister financií USA Steven Mnuchin a splnomocnenec USA pre obchod Robert Lighthizer vycestujú do Pekingu na dodatočné rokovania o obchodnom spore, ktorý vyvrcholil do vzájomného zavedenia ciel medzi USA a Čínou. Vzápätí poletí čínsky vicepremiér Liou Che, ktorý vedie rokovania za Peking, na ďalšie vyjednávanie do Washingtonu so začiatkom 8. mája.

Vyše 200 študentov a zamestnancov univerzít Kalifornie je v karanténe kvôli osýpkam

Témami budúcotýždňových rozhovorov budú otázky obchodu vrátane duševného vlastníctva, núteného transferu technológií, necolných prekážok, poľnohospodárstva, služieb, nákupov a presadzovania práva,“ uviedol Biely dom.

Peking a Washington sa usilujú o ukončenie obchodnej vojny, ktorá obe strany stála miliardy dolárov, poškodila dodávateľské reťazce a otriasla finančnými trhmi. Trump podľa vlastných slov očakáva, že dohodu počas stretnutia s čínskym partnerom sfinalizujú.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi