Jednou vetou

Čistky v iránskej televízii pre sexuálnu scénu vo filme Jackieho Chana

Hongkongský herec Jackie Chan

foto: TASR/AP

Regionálneho riaditeľa a niekoľkých zamestnancov iránskej štátnej televízie IRIB prepustili v súvislosti so sexuálnou scénou vo filme Jackieho Chana, ktorú televízia odvysielala na ostrove Kiš.

Niektorí diváci na ostrove boli šokovaní po tom, ako miestna televízia odvysielala scénu, v ktorej má hongkonský herec, režisér, scenárista a majster bojových umení Jackie Chan sex s prostitútkou.

Predstavitelia Talibanu navštívili Teherán ohľadom mierových rokovaní

V krajine, kde si muž a žena nemôžu na televíznej obrazovke ani podať ruku, vyvolala spomínaná scéna senzáciu a okamžite začala kolovať na internete, napísala agentúra AFP. „Tieto scény, ktoré sú v plnom rozpore s princípmi IRIB, viedli k rozviazaniu pracovného pomeru s niektorými zamestnancami IRIB v Kiši,“ uviedla na margo prípadu iránska agentúra ISNA.

Niektorých Iráncov však prísny postih zamestnancov televízie pohoršil, najmä v súvislosti so smrteľnou nehodou autobusu, pri ktorej minulý týždeň zahynulo desať študentov. „Autobusy sa môžu prevracať, lietadlá padať a lode potápať… Nikto nie je prepustený… Niekoľko sekúnd sexu na IRIB a všetci zamestnanci sekcie sú okamžite vyhodení,“ napísal na Twitteri podľa agentúry v tomto kontexte jeden užívateľ z Iránu.

Novoročné tradície: Tieto vás zaručene dostanú!

Moderátor IRIB Rezá Rašídpúr si vo svojej rannej talk show na margo škandálu zažartoval slovami o tom, že celému incidentu sa dalo predísť, ak by televízia počas predmetnej scény v titulkoch uviedla, že Jackie Chan bol ženatý s herečkou, ktorá hrala prostitútku. Odkazoval tak na minulotýždňový program IRIB, v ktorom sa pri scéne dvojice držiacej sa za ruky objavili práve titulky s informáciou o tom, že ide o manželský pár.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia