Jednou vetou

Cohen poprel správu o tajnom stretnutí s Rusmi v roku 2016 v Prahe

Michael Cohen,

Foto: TASR/AP

Niekdajší osobný právnik dnešného amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen poprel vo štvrtok správu, že sa počas kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2016 stretol v Prahe s ruskými predstaviteľmi. Napísala to v noci na piatok agentúra AFP.

„Počul som, že Praha je v lete krásna,“ napísal Cohen na Twitteri s tým, že on to však nevie, keďže tam nikdy nebol. „Mueller vie všetko!“ dodal, odkazujúc na osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý vyšetruje zasahovanie Ruska do prezidentskej volebnej kampane v roku 2016.

Prokurátori žiadajú pre bývalého Trumpovho právnika Cohena dlhé väzenie

Cohenova reakcia prišla niekoľko hodín po správe americkej tlačovej agentúry McClatchyDC. Tá informovala, že telefónne záznamy dokazujú, že sa Cohen v lete 2016 nachádzal neďaleko Prahy. Podľa agentúry, ktorá sa odvolala na „štyri zdroje oboznámené s touto záležitosťou“, to teda podporuje tvrdenia o jeho tajnom stretnutí s ruskými predstaviteľmi v ČR.

Cohen, ktorého odsúdili na začiatku decembra na tri roky väzenia po tom, ako sa priznal k daňovým únikom a ďalším trestným činom, návštevu Prahy už predtým popieral.

Cohen niekoľko mesiacov spolupracoval s kanceláriou osobitného vyšetrovateľa, ale podrobnosti o jeho spolupráci v súvislosti s Muellerovým vyšetrovaním neboli zverejnené, dodáva AFP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia