Jednou vetou

Cohen: Trump vedel vopred, že server Wikileaks má maily poškodzujúce Clintonovú

Michael Cohen,

Foto: TASR/AP

Bývalý osobný právnik prezidenta USA Donalda Trumpa Michael Cohen chce v stredu povedať výboru americkej Snemovne reprezentantov pre dohľad a vládne reformy, že Trump vedel vopred, že server Wikileaks má emaily poškodzujúce prezidentskú kampaň Hillary Clintonovej.

 V pripravenej výpovedi, ktorú má k dispozícii agentúra AP, Cohen tiež hovorí, že Trump mu povedal, aby klamal o pripravovanom lukratívnom realitnom projekte v Moskve. Svojho niekdajšieho šéfa označuje za „rasistu“ a „podvodníka“.

Podľa Cohena mal Trump rasistické výroky „znevažujúce Afroameričanov, keď raz povedal, že černosi ho nikdy nebudú voliť, lebo sú príliš hlúpi“.

Trump: Severná Kórea by si mala brať Vietnam ako príklad

Cohen, ktorý úzko spolupracoval s Trumpom 12 rokov, už v utorok vypovedal v Senáte za zatvorenými dverami. Na stredajšie vypočutie chce priniesť dokumenty, ktoré poskytnú „nevyvrátiteľné“ dôkazy, že jeho svedectvo je „pravdivé“.

Cohen sa priznal k obvineniam z finančných podvodov počas Trumpovej predvolebnej kampane a uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste.

Môže vás zaujímať

V Istanbule otvorili dve nové nemocnice pre pacientov s koronavírusom