Jednou vetou

Ďalší summit EÚ-Ukrajina bude 8. júla na Ukrajine

Petro Porošenko

foto: TASR/AP

Summit Ukrajiny a Európskej únie sa uskutoční 8. júla. Informovala o tom v piatok agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na diplomatický zdroj v Bruseli. "Summit sa uskutoční na Ukrajine," dodal zdroj.

Podľa agentúry sa o nadchádzajúcom summite rokovalo počas stretnutia ukrajinského prezidenta Petra Porošenko s vedením Európskej únie v Bruseli 20. marca.

Ďalšie reakcie na neúspešné hlasovanie o dohode o brexite

Po summite EÚ-Ukrajina, ktorý sa konal vlani v júli, predseda Európskej rady Donald Tusk i predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker ocenili reformné úsilie Kyjeva.

Súčasne opakovane ubezpečili postsovietsku republiku o podpore jej nezávislosti, suverenity a územnej celistvosti zo strany Bruselu.

Obe strany sa na summite dohodli na ďalšom prehĺbení spolupráce v oblastiach energetiky, digitálneho trhu a Schengenu.

Trump pohrozil, že na budúci týždeň uzavrie hranice s Mexikom

Porošenko vtedy vyhlásil, že Moskva musí akceptovať vyslanie mierovej misie Organizácie Spojených národov do oblasti Donbasu. Ďalšia militarizácia z ruskej strany podľa neho znepokojuje tak Brusel, ako aj Kyjev.

Najvyšší ukrajinský predstaviteľ predpovedal aj zasahovanie Moskvy do tohtoročných volieb na Ukrajine i do Európskeho parlamentu a zároveň podľa agentúry APA vyhlásil, že „tentoraz sme na to pripravení“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia