Jednou vetou

Ďalší útok na novinára: V Európe sa tvrdo útočí na slobodu slova

Investigatívna novinárka Olivera Lakičová

foto: AP

Neznámy páchateľ postrelil v utorok večer v čiernohorskej metropole Podgorica investigatívnu novinárku Oliveru Lakičovú, ktorá sa dlhodobo venuje korupcii v štátnej správe. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

Čiernohorská štátna televízia RTCG uviedla, že k streľbe na Lakičovú (49) došlo v utorok okolo 21.00 h pred jej domom v Podgorici, pričom novinárka utrpela strelné poranenie pravej dolnej končatiny a nie je v ohrození života.

Podozriví sú traja

Polícia v Podgorici pátra v súvislosti s prípadom po troch podozrivých mužoch, avšak doposiaľ zverejnila popis len jedného z nich. K pravdepodobnému motívu činu sa polícia odmietla vyjadriť.

Prečítajte si tiež: Francúzsko rozhnevali Trumpove slová v súvislosti s útokmi v Paríži

Lakičová je dlhoročnou redaktorkou denníka Vijesti kritizujúceho najmä súčasného čiernohorského prezidenta a bývalého premiéra Mila Djukanoviča.

Policajný vyšetrovateľ skúma miesto streľby na investigatívnu novinárku Oliveru Lakičovú pred jej domom 8. mája 2018 v Podgorici. | foto: TASR

Obeťou útoku nebola prvýkrát

Lakičová sa obeťou útoku stala už v roku 2012, keď ju fyzicky napadol muž, ktorého polícia neskôr zadržala. Vzhľadom na výhražné odkazy, ktoré novinárka v súvislosti so svojou prácou dostávala, žila takmer tri roky pod policajnou ochranou.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia