Jednou vetou

Danko by rád na Slovensku privítal zástupcov Tatárskej republiky

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS)

foto: TASR - Martin Baumann

Predseda parlamentu Andrej Danko je presvedčený, že Slovensko potrebuje bližšie vzťahy s Ruskom, osobitne Tatárskou republikou, ktorá je jedným z najrozvinutejších regiónov Ruska. Chcel by preto, aby na Slovensko recipročne prišiel prezident alebo ďalší zástupcovia tejto republiky. Predseda Národnej rady SR to povedal na stretnutí s tatárskym prezidentom Rustamom Minnichamovom.

„Budem veľmi rád, ak zástupca Tatarstanu, či pán prezident alebo zástupcovia parlamentu, navštívi Slovensko,“ povedal Danko. „Som presvedčený, že to je jediná cesta prehlbovania vzťahov Ruskej federácie a Slovenskej republiky,“ dodal predseda slovenského parlamentu.

Dankovi sa občas nepodarí rešpektovať líniu zahraničnej politiky, uviedol Lajčák

Vzájomné vzťahy ruských a slovenských štátnych predstaviteľov by sa mali v nasledujúcich mesiacoch skutočne prehĺbiť. Predseda slovenského parlamentu už v utorok pozval na Slovensko delegáciu ruskej Rady federácie. Podľa Danka však pozvanie neplatilo pre jej predsedníčku Valentinu Matvijenkovú, ktorá je na sankčných zoznamoch EÚ, ale všeobecne pre zástupcov hornej komory ruského parlamentu. Matvijenková v utorok sľúbila, že sa delegácia Rady federácie na oslavách Slovenského národného povstania zúčastní.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia