Jednou vetou

Danko otvoril výstavu Dubčekových fotografií v Grécku

Predseda strany SNS Andrej Danko.

Foto: archívne, TASR

Návštevníci budovy gréckeho parlamentu v Aténach si od pondelka môžu pozrieť výstavu fotografií venovanú pamiatke slovenského štátnika Alexandra Dubčeka. Spoločne ju otvorili predseda Národnej rady SR Andrej Danko a predseda gréckeho parlamentu Nikos Vutsis.

„Ako najvyšší predstaviteľ gréckeho parlamentu by som chcel vyjadriť poďakovanie a obdiv nad dielom tohto významného politika. Rok 1968 bol významný nielen pre samotné Československo, ale udalosti z tohto roku ovplyvnili aj vývoj v iných krajinách,“ povedal Vutsis po prehliadke výstavy. Zároveň predsedovi NR SR venoval medailu gréckeho parlamentu.

V prípade zákazu strany kotlebovcov na Najvyššom súde SR nie je stále nič nové

Otvorenie výstavy bolo súčasťou oficiálnej návštevy predsedu NR SR v Grécku. Ešte pred ním ho prijal grécky prezident Prokopios Pavlopulos. V pondelok sa Danko ešte stretne s lídrom gréckej opozície a predsedom politickej strany Nová demokracia Kyriakosom Mitsotakisom. V utorok (25.9.) ho prijme arcibiskup Atén a celého Grécka, následne sa vráti späť na Slovensko. Ide o prvú návštevu predsedu slovenského parlamentu od roku 2005.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba