Denník Sabah zverejnil fotografie členov „vražedného“ komanda

Novinár Džamál Chášukdží

foto: TASR

Turecký denník Sabah, považovaný za blízky prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, v stredu zverejnil fotografie 15 mužov, o ktorých tvrdí, že boli členmi komanda vyslaného do Istanbulu na likvidáciu saudskoarabského novinára a kritika režimu v Rijáde Džamála Chášukdžího.

Chášukdží je nezvestný od utorka minulého týždňa, keď zašiel na saudskoarabský konzulát v Istanbule, aby si tam vyzdvihol doklady pred sobášom s tureckou snúbenicou. Turecké úrady majú podozrenie, že Chášukdží sa tam stal obeťou „vopred naplánovanej vraždy“.

Pompeo vyzval v pondelok Saudskú Arábiu, aby podporila vyšetrovanie zmiznutia novinára Chášukdžího

Saudská Arábia tieto tvrdenia odmieta. Konzulát trvá na tom, že Chášukdží z objektu odišiel. Napriek výzvam však Saudská Arábia doteraz neposkytla žiaden dôkaz pre tieto svoje tvrdenia. Medzičasom však súhlasila, aby turecké úrady vykonali policajnú prehliadku tohto objektu.

Denník Sabah v stredajšom vydaní zverejnil fotografie tvárí a mená 15 podozrivých mužov. Snímky vznikli počas pasovej kontroly alebo pochádzajú z bezpečnostných kamier hotelových recepcií. Denník tiež napísal, že muži sa 2. októbra – v deň, keď novinár zmizol – zaregistrovali v Istanbule v dvoch hoteloch a o deň neskôr sa z nich odhlásili.

Môže vás zaujímať

Trump obíde Kongres, aby mohol predávať zbrane Saudskej Arábii