Jednou vetou

Desaťtisíce ľudí sú bez elektriny po tornáde v Ottawe

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Desaťtisíce ľudí v kanadskom hlavnom meste Ottawa a okolí ostali v sobotu bez elektrickej energie po tom, ako oblasť zasiahlo tornádo. Vzdušný vír zničil viacero domov a strhol strechy z ďalších, informovala agentúra Reuters.

V regióne v tom čase panoval silný vietor a starosta Ottawy Jim Watson uviedol, že úplné obnovenie dodávok elektriny môže trvať niekoľko dní. So zraneniami skončilo v nemocnici najmenej šesť ľudí.

Watson pred novinármi vyhlásil, že tieto výčiny počasia patria k „najtraumatizujúcejším udalostiam„, aké kedy zasiahli Ottawu. „Vyzerá to ako niečo z filmu alebo scéna z vojny,“ povedal.

Škandináviu zasiahla silná búrka Knud, jednu osobu zasiahol do hlavy kus strechy

Tornádo sa oblasťou prehnalo v piatok večer miestneho času. Zdemolovalo viaceré domy v meste Dunrobin severozápadne od Ottawy a následne prešlo nad mesto Gatineau, ležiace severne od metropoly, od ktorej ho oddeľuje rieka Ottawa.

Silný vietor poškodil niektoré z dôležitých elektrických staníc Ottawy a miestne úrady oznámili, že bez elektriny bolo približne 200.000 ľudí na oboch stranách rieky. Ottawa a Gatineau majú spolu ako Región hlavného mesta približne 1,3 milióna obyvateľov.

„Prišli sme úplne o všetko. Mám v garáži chladničku na pivo – to je jediné, čo zostalo nedotknuté – ale všetko ostatné je preč,“ povedal obyvateľ Ottawy Todd Nicholson pre televíziu CBC.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre