Jednou vetou

Desiatky príslušníkov bezpečnostných síl prebehli z Venezuely do Kolumbie

Ilustračné foto

Pixabay.com

Viac než 60 príslušníkov venezuelských bezpečnostných síl v sobotu prebehlo cez hranicu do susednej Kolumbie. Oznámil to kolumbijský migračný úrad, o ktorého vyjadrení informovala agentúra DPA.

Približne 53 týchto prebehlíkov vstúpilo do oblasti Norte de Santander, z ktorej sa venezuelská opozícia snaží vyslať humanitárnu pomoc do svojej krízou sužovanej krajiny.

Osem ďalších požiadalo o asistenciu migračného úradu v departamente Arauca. Medzi prebehlíkmi sú podľa správy príslušníci venezuelskej Národnej gardy, pozemných síl, vzdušných síl, polície a špeciálnych jednotiek FAES.

Guaidó žiada ponechať otvorené „všetky možnosti“

Kolumbijská civilná ochrana medzitým podľa agentúry AFP oznámila, že pri zrážkach súvisiacich so snahami venezuelskej opozície dostať humanitárnu pomoc do krajiny utrpelo v sobotu pri hraničných priechodoch zranenia najmenej 285 ľudí.

Venezuelská ľudskoprávna organizácia Foro Penal informovala aj o najmenej štyroch mŕtvych pri zásahu provládnych ozbrojených skupín počas protestov proti blokovaniu humanitárnej pomoci pri hranici s Brazíliou.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba