Jednou vetou

Dlho nevydržal! Ďalší plagiátor v Babišovej vláde

Český minister práce a sociálnych vecí Petr Krčál (ČSSD)

foto: facebook.com

Český minister práce a sociálnych vecí Petr Krčál (ČSSD) v utorok oznámil svoju rezignáciu. Krčál čelí podozreniu, že sa dopustil plagiátorstva vo svojej bakalárskej práci, informoval spravodajský portál Novinky.cz.

aktualizované: 15:35

Krčála by mala nahradiť Jana Maláčová pôsobiaca na ministerstve práce a sociálnych vecí. Krčál absolvoval Inštitút medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne, kde v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na tému Mládež a voľný čas. Jej časti sa však podľa serveru Seznam Zprávy, ktorý sa odvoláva na program na odhaľovanie plagiátov, zhodujú s predtým obhájenou prácou. Tieto časti Krčál údajne vo svojej bakalárskej práci skopíroval bez uvedenia citácie.

Babiš: Rím chce, aby sa EÚ postarala o 450 migrantov. Je to cesta do pekiel

Krčál v roku 2009 získal ešte magisterský titul v odbore andragogika a riadenie ľudských zdrojov na pražskej súkromnej Univerzite Jana Amosa Komenského.

Podozreniu z plagiátorstva čelila aj medzičasom už tiež bývalá ministerka spravodlivosti Taťána Malá. Tá na svoj post rezignovala po 13 dňoch vo funkcii. Malá zdôraznila, že nepriznáva žiadne pochybenie a odstupuje len kvôli mediálnej kampani, ktorá by poškodzovala kabinet.

Trapas v Paríži. Oups toto trochu nevyšlo

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína