Do chodcov na London Bridge narazila dodávka

foto: TASR, zdroj: TASR

Britská polícia zasahuje na moste London Bridge v centre britskej metropoly po tom, ako tam dnes večer dodávka narazila do chodcov. Podľa spravodajskej stanice BBC zranených bolo pritom asi päť ľudí.

Incident potvrdila aj londýnska Metropolitná polícia, ktorá ho označila za závažný. Polícia informovala, že dopravu na moste zastavili v oboch smeroch. Trasy autobusov, ktoré viedli cez most, odklonili.

Podľa očitých svedkov sú na mieste ozbrojené zložky, uviedla spravodajská stanica BBC.  Svedkovia informovali, že biela dodávka vyšla z cesty na chodník, kde narazila do chodcov. Reportérka BBC Holly Jonesová, ktorá bola v čase incidentu na moste, uviedla, že vozidlo šoféroval muž. Auto šlo podľa nej rýchlosťou asi 80 km/h.  Dodávka prišla na most od centra a smerovala na južný breh rieky Temža, spresnila BBC.

AKTUALIZÁCIA

Britská polícia zasahuje dnes pri ďalšom incidente v centre Londýna. Ide o streľbu v lokalite Borough Market, ktorá sa nachádza neďaleko mostu London Bridge. Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Metropolitná polícia potvrdila, že na mieste zasahujú jej ozbrojené zložky. Borough Market je turistami vyhľadávaná časť mesta, kde sa nachádzajú bary a reštaurácie.  Krátko pred správami o incidente na Borough Market sa objavila informácia, že na neďalekom moste London Bridge vyšla dodávka z cesty na chodník, kde zrejme zámerne vrazila do chodcov.

Reportérka BBC Holly Jonesová, ktorá bola v čase incidentu na moste, uviedla, že záchranári na mieste ošetrovali piatich alebo šiestich ľudí. Podľa jej slov zranenia najmenej štyroch osôb sú vážne. Vozidlo podľa BBC šoféroval muž. Jonesová uviedla, že polícia ho zadržala a odviedla ho z miesta činu v putách.

Agentúra Reuters citovala očitú svedkyňu, ktorá videla troch ľudí so zraneniami, ktoré mohli byť spôsobené nožom, a to v oblasti hrdla. Presnejšie údaje o počte zranených pri oboch incidentoch polícia zatiaľ neoznámila.

Môže vás zaujímať

V poradí 49. protest žltých viest sprevádzala nízka účasť