Jednou vetou

Donald Trump sa v apríli vo Washingtone stretne s juhokórejským prezidentom

Donald Trump

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump sa v dňoch 10.-11. apríla vo Washingtone stretne so svojím juhokórejským náprotivkom Mun Če-inom. S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie úradu juhokórejského prezidenta o tom informovala agentúra Jonhap.

„Obaja lídri absolvujú obsiahle rozhovory, počas ktorých budú hľadať možnosti, ako posilniť spojenectvo Soulu s Washingtonom. Budú tiež koordinovať svoje kroky s cieľom posilniť mier na Kórejskom polostrove prostredníctvom jeho úplnej denuklearizácie,“ uviedli predstavitelia úradu vo svojom vyhlásení.

Malo by ísť o prvé stretnutie amerického a juhokórejského prezidenta od krachu februárového rokovania Trumpa s vodcom Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-unom.

Demokrati zvyšujú tlak na zverejnenie Muellerovej záverečnej správy

Americký prezident sa so severokórejským lídrom stretol na dvoch summitoch, cieľom ktorých bolo dohodnúť sa  na zastavení severokórejského jadrového programu výmenou za ústupky v oblasti ekonomických sankcií.

Druhý summit Trump-Kim, ktorý sa konal 27. a 28. februára vo vietnamskej metropole Hanoj, sa skončil predčasne. Americký prezident podľa vlastných slov rokovania opustil vo chvíli, keď severokórejský vodca údajne žiadal úplné zrušenie amerických sankcií uvalených na KĽDR.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia