Jednou vetou

Donald Tusk: EÚ chce Mayovej pomôcť so schválením dohody o brexite

Donald Tusk

Foto: TASR/AP

Predseda Európskej rady Donald Tusk v utorok po stretnutí s britskou premiérkou Theresou Mayovou zdôraznil, že členské štáty Európskej únie jej chcú pomôcť nájsť konečné riešenie v otázke dohody o brexite, uviedla agentúra DPA.

„Je jasné, že Európska 27 chce pomôcť,“ vyjadril sa na Twitteri Tusk ohľadom dohody. „Otázka však je, ako,“ dodal. Theresa Mayová v stredu plánuje cestu do Dublinu, kde sa stretne s írskym premiérom Leom Varadkarom, a koncom týždňa sa má vrátiť do Bruselu na summit Európskej rady, informovala agentúra AFP.

Hammond odmieta oslabenie regulácií na podporu finančného sektora po brexite

Britská premiérka v pondelok odložila hlasovanie britských zákonodarcov o predbežnej dohode o brexite, plánované na utorok. Mayová sa snažila získať „ďalšie záruky“ ohľadom hraničného plánu Severného Írska, ktoré by podľa nej mohli presvedčiť rebelujúcich členov Konzervatívnej strany, aby dohodu podporili.

V utorok sa Mayová v tejto súvislosti stretla aj s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, s holandským premiérom Markom Ruttem a predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia